FurMark(x64) 2.9.0.0 - score ID: 1448068
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Aug 7, 2025 @ 05:07:35 |
| SCORE | 2268 |
|---|
| FPS | 37 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.312 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) Ultra 7 155H |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Arc(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-7D55 - SUB: 1028-C91 - REV: 8 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6913 |
|---|
| max core usage | 9 % |
|---|
| core clock | min: 800 MHz - max: 800 MHz |
|---|
| max power | 31 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2860 - SUB: 1028-C91 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1980 MHz - max: 2520 MHz |
|---|