FurMark ROG 2.9.0.0 - score ID: 1448854
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Aug 7, 2025 @ 11:58:35 | | SCORE | 8976 |
|---|
| FPS | 149 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.303 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-14900K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
| | GPU0 | ASUS RTX 5080 TUF OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C02 - SUB: 1043-89D7 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 577.00 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 2242 MHz - max: 3136 MHz |
|---|
| max power | 89 % TDP (318 W) |
|---|
|