FurMark(x64) 2.9.0.0 - score ID: 1461921
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Aug 10, 2025 @ 21:45:12 |
| SCORE | 12380 |
|---|
| FPS | 205 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 577.00 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-14900K |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1458-D000 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6129 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 1200 MHz - max: 1650 MHz |
|---|
| max power | 101 W |
|---|
| GPU1 | MSI RTX 4070 Ventus 3X 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2786 - SUB: 1462-5137 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 66 °C |
|---|
| core clock | min: 2446 MHz - max: 2746 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP |
|---|