FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2103037
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Jan 10, 2026 @ 17:21:40 |
| SCORE | 7863 |
|---|
| FPS | 131 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3080 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 3440x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4680 - SUB: 1462-7D32 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7040 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 650 MHz - max: 650 MHz |
|---|
| max power | 21 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 3080 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-220A - SUB: 1043-886E - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1110 MHz - max: 1786 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP |
|---|