FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2185161
FurMark (VK) Submitted by Louis on Jan 26, 2026 @ 09:33:01 |
| SCORE | 19222 |
|---|
| FPS | 319 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4090 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 3440x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-14700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1462-7E25 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7040 |
|---|
| max core usage | 2 % |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 700 MHz |
|---|
| max power | 53 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4090 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2684 - SUB: 19DA-3675 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 2310 MHz - max: 2536 MHz |
|---|
| max power | 107 % TDP |
|---|