FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2389779
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Mar 12, 2026 @ 18:30:36 |
| SCORE | 2737 |
|---|
| FPS | 45 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 3440x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 1458-413F - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.86 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 66 °C |
|---|
| core clock | min: 2656 MHz - max: 2730 MHz |
|---|
| max power | 95 % TDP (267 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1043-8877 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 2200 MHz |
|---|
| max power | 52 W |
|---|