FurMark(x64) 2.8.0.0 - score ID: 2421787
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Mar 20, 2026 @ 07:08:07 |
| SCORE | 14290 |
|---|
| FPS | 237 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4080 SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.3.280 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-14600K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1462-7D99 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 1200 MHz - max: 1550 MHz |
|---|
| max power | 44 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4080 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2702 - SUB: 1043-8978 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 74 °C |
|---|
| core clock | min: 1666 MHz - max: 2610 MHz |
|---|
| max power | 104 % TDP |
|---|