FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2428247
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Mar 21, 2026 @ 17:27:33 |
| SCORE | 9948 |
|---|
| FPS | 165 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i5-12600K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22635 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4680 - SUB: 1458-D000 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6129 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 650 MHz - max: 700 MHz |
|---|
| max power | 19 W |
|---|
| GPU1 | Palit RTX 4070 Ti SUPER JetStream 16G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 1569-F304 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1306 MHz - max: 2640 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP |
|---|