FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2428843
FurMark (VK) Submitted by memoryleak on Mar 21, 2026 @ 19:50:52 |
| SCORE | 12038 |
|---|
| FPS | 200 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5070 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) Ultra 9 285H |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Arc(TM) 140T GPU (48GB) |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-7D51 - SUB: 8086-2212 - REV: 3 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.8425 |
|---|
| max core usage | 4 % |
|---|
| core clock | min: 300 MHz - max: 800 MHz |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 5070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2F04 - SUB: 1043-8A1C - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 63 °C |
|---|
| core clock | min: 2250 MHz - max: 2626 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP |
|---|