FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2432887
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Mar 22, 2026 @ 17:49:25 |
| SCORE | 866 |
|---|
| FPS | 14 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-14600KF |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | Palit RTX 4060 Ti Dual OC 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2803 - SUB: 1569-F306 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.86 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 2506 MHz - max: 2836 MHz |
|---|
| max power | 104 % TDP (150 W) |
|---|
| GPU1 | Meta Virtual Monitor |
|---|
| PCI IDs | DEV: C03B-DBEE - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|