FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2441903
FurMark Knot (VK) Submitted by Freelock on Mar 24, 2026 @ 23:28:20 |
| SCORE | 2673 |
|---|
| FPS | 44 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 3440x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | GIGABYTE RTX 4070 Ti Gaming OC 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 1458-40C6 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.86 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 2640 MHz - max: 2880 MHz |
|---|
| max power | 96 % TDP (273 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1043-8877 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 62 W |
|---|