FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2457592
FurMark Knot (GL) Submitted by saikooro on Mar 28, 2026 @ 20:30:34 |
| SCORE | 1862 |
|---|
| FPS | 30 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 1458-413D - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 2626 MHz - max: 2760 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (284 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1458-D000 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 2200 MHz |
|---|
| max power | 64 W |
|---|