FurMark(x64) 2.7.0.0 - score ID: 2457896
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Mar 28, 2026 @ 21:54:18 |
| SCORE | 6751 |
|---|
| FPS | 112 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700HX |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4688 - SUB: 1558-D501 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.5768 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 1550 MHz - max: 1550 MHz |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2860 - SUB: 1558-D702 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1786 MHz - max: 2176 MHz |
|---|