FurMark(x64) 2.10.1.0 - score ID: 2484064
FurMark Knot (GL) Submitted by Hex on Apr 4, 2026 @ 11:51:44 |
| SCORE | 4492 |
|---|
| FPS | 74 |
|---|
| 3D Renderer | AMD Radeon RX 9060 XT |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 Core Profile Context 26.3.1.260309 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 9800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | SAPPHIRE RX 9060 XT Nitro |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-7590 - SUB: 1DA2-E493 - REV: C0 |
|---|
| graphics driver | AMD Software: Adrenalin Edition 26.3.1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 51 °C |
|---|
| max hotspot temperature | 73 °C |
|---|
| core clock | min: 1072 MHz - max: 2961 MHz |
|---|
| max power | 186 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1043-8877 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 27 W |
|---|