FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2494451
FurMark Knot (GL) Submitted by anonymous on Apr 6, 2026 @ 21:19:22 |
| SCORE | 1531 |
|---|
| FPS | 25 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | GIGABYTE RTX 4070 SUPER WindForce 3 OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 1458-413B - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 66 °C |
|---|
| core clock | min: 2506 MHz - max: 2806 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (208 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1043-8877 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 64 W |
|---|