FurMark(x64) 2.9.0.0 - score ID: 2496507
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 7, 2026 @ 12:59:30 |
| SCORE | 3468 |
|---|
| FPS | 58 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.312 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700H |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Iris(R) Xe Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-46A6 - SUB: 8086-2212 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 2 % |
|---|
| core clock | min: 1400 MHz - max: 1400 MHz |
|---|
| max power | 27 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1BA1 - SUB: 1462-11FF - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 91 °C |
|---|
| core clock | min: 620 MHz - max: 1443 MHz |
|---|