FurMark(x64) 2.9.0.0 - score ID: 2501419
FurMark Knot (GL) Submitted by anonymous on Apr 8, 2026 @ 18:09:43 |
| SCORE | 982 |
|---|
| FPS | 16 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5800X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA RTX 3070 Founders Edition |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2484 - SUB: 10DE-146B - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 73 °C |
|---|
| core clock | min: 1620 MHz - max: 1830 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (212 W) |
|---|