FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2506938
FurMark (VK) Submitted by 42matty79 on Apr 10, 2026 @ 05:12:15 |
| SCORE | 12765 |
|---|
| FPS | 212 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5070 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 5950X 16-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C05 - SUB: 19DA-2765 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| max core temperature | 41 °C |
|---|
| core clock | min: 226 MHz - max: 2482 MHz |
|---|
| max power | 16 % TDP (46 W) |
|---|
| GPU1 | ASUS RTX 5070 TUF OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2F04 - SUB: 1043-89F2 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 64 °C |
|---|
| core clock | min: 2476 MHz - max: 2648 MHz |
|---|
| max power | 111 % TDP (279 W) |
|---|