FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2513484
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 11, 2026 @ 18:21:24 |
| SCORE | 3636 |
|---|
| FPS | 60 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-14700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1458-D000 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6129 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 1200 MHz - max: 1600 MHz |
|---|
| max power | 60 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 3070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2488 - SUB: 1458-404C - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 59 °C |
|---|
| core clock | min: 1680 MHz - max: 1816 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP |
|---|