FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514252
FurMark (GL) Submitted by abdullah on Apr 11, 2026 @ 21:41:26 |
| SCORE | 9377 |
|---|
| FPS | 156 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 560.94 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700HX |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A788 - SUB: 17AA-3B5A - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6733 |
|---|
| max core usage | 39 % |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 1200 MHz |
|---|
| max power | 77 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2860 - SUB: 17AA-3B5A - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 87 °C |
|---|
| core clock | min: 1606 MHz - max: 2326 MHz |
|---|