FurMark(x64) 2.9.0.0 - score ID: 2514379
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 11, 2026 @ 22:22:14 |
| SCORE | 7678 |
|---|
| FPS | 127 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 560.94 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-10600KF CPU @ 4.10GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2803 - SUB: 1569-F314 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 70 °C |
|---|
| core clock | min: 2266 MHz - max: 2536 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (165 W) |
|---|