FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514405
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 11, 2026 @ 22:29:32 |
| SCORE | 10463 |
|---|
| FPS | 174 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-14400F |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 4070 SUPER Trinity 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 19DA-5710 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 1726 MHz - max: 2476 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (220 W) |
|---|