FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2514946
FurMark Knot (GL) Submitted by anonymous on Apr 12, 2026 @ 02:33:30 |
| SCORE | 2728 |
|---|
| FPS | 45 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700KF |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | MSI RTX 4070 Ventus 3X 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2786 - SUB: 1462-5137 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 64 °C |
|---|
| core clock | min: 2506 MHz - max: 2550 MHz |
|---|
| max power | 68 % TDP (138 W) |
|---|