FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2516934
FurMark Knot (GL) Submitted by anonymous on Apr 12, 2026 @ 15:16:30 |
| SCORE | 1350 |
|---|
| FPS | 22 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i3-9100F CPU @ 3.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B82 - SUB: 10DE-1B82 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 80 °C |
|---|
| core clock | min: 1608 MHz - max: 1747 MHz |
|---|
| max power | 109 % TDP (192 W) |
|---|