FurMark(x64) 2.8.2.0 - score ID: 2517243
FurMark Knot (GL) Submitted by anonymous on Apr 12, 2026 @ 16:35:04 |
| SCORE | 2405 |
|---|
| FPS | 40 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 581.80 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2803 - SUB: 1043-88F9 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 581.80 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 2536 MHz - max: 2640 MHz |
|---|
| max power | 97 % TDP (155 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1002-164E - REV: C3 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 62 W |
|---|