FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2518279
FurMark (VK) Submitted by FaraF on Apr 12, 2026 @ 21:31:46 |
| SCORE | 11836 |
|---|
| FPS | 196 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4090 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i9-13900K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 103C-8A96 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 31.0.101.4644 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 300 MHz - max: 700 MHz |
|---|
| max power | 71 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4090 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2684 - SUB: 103C-8B37 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 75 °C |
|---|
| core clock | min: 1710 MHz - max: 2520 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP |
|---|