FurMark(x64) 2.8.0.0 - score ID: 2521142
FurMark Knot (VK) Submitted by gyloren on Apr 13, 2026 @ 18:04:32 |
| SCORE | 2161 |
|---|
| FPS | 35 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4080 SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 7950X 16-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | PNY RTX 4080 SUPER Verto OC 16G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2702 - SUB: 196E-141A - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.74 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 2566 MHz - max: 2746 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (315 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1458-D000 - REV: C1 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 65 W |
|---|