FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2522026
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 13, 2026 @ 22:23:50 |
| SCORE | 3773 |
|---|
| FPS | 62 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7700 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Palit RTX 4070 Ti GamingPro OC 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 1569-F298 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 2610 MHz - max: 2700 MHz |
|---|
| max power | 105 % TDP (278 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1043-8877 - REV: C5 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 56 W |
|---|