
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2526439
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 15, 2026 @ 04:19:24 | | SCORE | 6971 |
|---|
| FPS | 116 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i5-12600KF |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 10B0-16E1 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 75 °C |
|---|
| core clock | min: 2416 MHz - max: 2686 MHz |
|---|
| max power | 98 % TDP (277 W) |
|---|
|