FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2532339
FurMark (VK) Submitted by fbk on Apr 16, 2026 @ 18:47:12 |
| SCORE | 8109 |
|---|
| FPS | 135 |
|---|
| 3D Renderer | AMD Radeon RX 9070 XT |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.344 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 9800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | AMD Radeon RX 9070 XT |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-7550 - SUB: 1043-61A - REV: C0 |
|---|
| graphics driver | AMD Software: Adrenalin Edition 26.3.1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 54 °C |
|---|
| max hotspot temperature | 74 °C |
|---|
| core clock | min: 187 MHz - max: 2183 MHz |
|---|
| max power | 321 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1462-7E59 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 50 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 2200 MHz |
|---|
| max power | 36 W |
|---|