FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2532853
FurMark (VK) Submitted by joshuat1990 on Apr 16, 2026 @ 21:17:57 |
| SCORE | 12422 |
|---|
| FPS | 206 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 3440x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-9900K CPU @ 3.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 1043-88DD - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 73 °C |
|---|
| core clock | min: 2266 MHz - max: 2820 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (285 W) |
|---|
| GPU1 | Intel(R) UHD Graphics 630 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-3E98 - SUB: 1043-8694 - REV: 2 |
|---|