FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2534430
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 17, 2026 @ 10:43:38 |
| SCORE | 4043 |
|---|
| FPS | 67 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.303 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11370H @ 3.30GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-249D - SUB: 1043-160C - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 572.83 |
|---|
| max core usage | 79 % |
|---|
| max core temperature | 73 °C |
|---|
| core clock | min: 976 MHz - max: 1440 MHz |
|---|
| max power | 85 W |
|---|
| GPU1 | Intel(R) Iris(R) Xe Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-9A49 - SUB: 1043-160C - REV: 1 |
|---|