FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2534455
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 17, 2026 @ 10:51:37 |
| SCORE | 10206 |
|---|
| FPS | 170 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-10400F CPU @ 2.90GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | GIGABYTE RTX 3070 Gaming OC 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2484 - SUB: 1458-404C - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 77 °C |
|---|
| core clock | min: 1486 MHz - max: 1816 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (270 W) |
|---|
| GPU1 | Todesk Virtual Display Adapter |
|---|
| PCI IDs | DEV: 11D959-110D5559 - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|