
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2535014
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 17, 2026 @ 14:11:33 | | SCORE | 4743 |
|---|
| FPS | 79 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-9700 CPU @ 3.00GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-21C4 - SUB: 1458-4014 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1890 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (141 W) |
|---|
|