FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2535617
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 17, 2026 @ 16:56:05 |
| SCORE | 8658 |
|---|
| FPS | 143 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7445HS w/ Radeon 740M Graphics |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-28E1 - SUB: 1043-14F4 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 86 °C |
|---|
| core clock | min: 2056 MHz - max: 2536 MHz |
|---|
| max power | 140 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon 740M Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-1901 - SUB: 1043-14F4 - REV: CA |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 800 MHz - max: 800 MHz |
|---|
| max power | 18 W |
|---|