FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2536017
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 17, 2026 @ 18:26:04 |
| SCORE | 9792 |
|---|
| FPS | 163 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA RTX 3080 Ti Founders Edition |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2208 - SUB: 10DE-1535 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 69 °C |
|---|
| core clock | min: 1696 MHz - max: 1726 MHz |
|---|
| max power | 98 % TDP (337 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1458-D000 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 46 W |
|---|