FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2536091
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 17, 2026 @ 18:40:46 |
| SCORE | 8526 |
|---|
| FPS | 142 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3080 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 9600X 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | ASUS RTX 3080 TUF Gaming OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2206 - SUB: 1043-87B0 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1756 MHz - max: 1830 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (339 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1462-7E51 - REV: C6 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 52 W |
|---|