FurMark ROG 2.10.2.0 - score ID: 2536218
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 17, 2026 @ 19:10:46 |
| SCORE | 10288 |
|---|
| FPS | 171 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 9700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | ASUS TUF Gaming RTX 4070 SUPER OC 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 1043-8952 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 63 °C |
|---|
| core clock | min: 1650 MHz - max: 2566 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (220 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1043-8877 - REV: C5 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 84 W |
|---|