FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2537537
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 18, 2026 @ 02:34:11 |
| SCORE | 12250 |
|---|
| FPS | 204 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.79 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700F |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Palit RTX 4070 JetStream 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2786 - SUB: 1569-F304 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.79 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 2370 MHz - max: 2490 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (200 W) |
|---|