FurMark ROG 2.10.2.0 - score ID: 2537544
FurMark ROG (GL) Submitted by test on Apr 18, 2026 @ 02:37:23 |
| SCORE | 12460 |
|---|
| FPS | 206 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop GPU/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 9955HX 16-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2F58 - SUB: 1043-3109 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 97 % |
|---|
| max core temperature | 74 °C |
|---|
| core clock | min: 1710 MHz - max: 2116 MHz |
|---|
| max power | 137 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1043-3109 - REV: D8 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 89 W |
|---|