FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2537552
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 18, 2026 @ 02:40:53 |
| SCORE | 5415 |
|---|
| FPS | 90 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 980 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 980 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-17C8 - SUB: 1043-855B - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 63 °C |
|---|
| core clock | min: 1001 MHz - max: 1190 MHz |
|---|
| max power | 105 % TDP (272 W) |
|---|