FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2537632
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 18, 2026 @ 03:23:42 |
| SCORE | 5097 |
|---|
| FPS | 84 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 577.00 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 28000 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B82 - SUB: 7377-1120 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 577.00 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 63 °C |
|---|
| core clock | min: 1608 MHz - max: 1671 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (183 W) |
|---|