FurMark(x64) 2.7.0.0 - score ID: 2548856
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 20, 2026 @ 22:20:31 |
| SCORE | 3511 |
|---|
| FPS | 58 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4090 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 6900HS with Radeon Graphics |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4090 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2717 - SUB: 1043-21FB - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.71 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 73 °C |
|---|
| core clock | min: 1816 MHz - max: 2056 MHz |
|---|
| max power | 150 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-1681 - SUB: 1043-117D - REV: C7 |
|---|
| max core usage | 84 % |
|---|
| core clock | min: 400 MHz - max: 2400 MHz |
|---|
| max power | 38 W |
|---|