FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2548889
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 20, 2026 @ 22:31:55 |
| SCORE | 1175 |
|---|
| FPS | 19 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.312 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-6700 CPU @ 3.40GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19041 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1C02 - SUB: 10DE-1C02 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 581.80 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 79 °C |
|---|
| core clock | min: 1658 MHz - max: 1860 MHz |
|---|
| max power | 112 % TDP (133 W) |
|---|
| GPU1 | GameViewer Virtual Display Adapter |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002E-DEC2 - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|