FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2549949
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 21, 2026 @ 07:43:56 |
| SCORE | 5093 |
|---|
| FPS | 84 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 581.80 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 3 4300U with Radeon Graphics |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B82 - SUB: 1458-3794 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 581.80 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 66 °C |
|---|
| core clock | min: 1608 MHz - max: 1671 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (184 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-1636 - SUB: 1002-123 - REV: C4 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 200 MHz - max: 200 MHz |
|---|