
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2549971
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 21, 2026 @ 07:51:29 | | SCORE | 4598 |
|---|
| FPS | 76 |
|---|
| 3D Renderer | GeForce GTX 1070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 397.93 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2680 v4 @ 2.40GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 10586 |
|---|
| | GPU0 | GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 10DE-1B81 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 397.93 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 81 °C |
|---|
| core clock | min: 1506 MHz - max: 1532 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP |
|---|
|