FurMark ROG 2.10.2.0 - score ID: 2549972
FurMark ROG (GL) Submitted by kiky7o on Apr 21, 2026 @ 07:51:56 |
| SCORE | 4268 |
|---|
| FPS | 71 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 560.94 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-7400 CPU @ 3.00GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1C03 - SUB: 1462-3281 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 96 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 1570 MHz - max: 1936 MHz |
|---|
| max power | 74 % TDP (149 W) |
|---|