
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2549988
FurMark (GL) Submitted by gtx1070 on Apr 21, 2026 @ 07:58:10 | | SCORE | 5101 |
|---|
| FPS | 85 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 5600 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 1462-3301 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 74 °C |
|---|
| core clock | min: 1557 MHz - max: 1760 MHz |
|---|
| max power | 95 % TDP (190 W) |
|---|
|