FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2550023
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 21, 2026 @ 08:16:06 |
| SCORE | 7142 |
|---|
| FPS | 118 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3080/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.71 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 5600X 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | ASUS RTX 3080 TUF Gaming OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2206 - SUB: 1043-87B0 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.71 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 1726 MHz - max: 1846 MHz |
|---|
| max power | 107 % TDP (356 W) |
|---|
| GPU1 | Meta Virtual Monitor |
|---|
| PCI IDs | DEV: C03B-DBEE - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|