FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2550029
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 21, 2026 @ 08:19:06 |
| SCORE | 10248 |
|---|
| FPS | 170 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-4690K CPU @ 3.50GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19044 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2805 - SUB: 1043-891B - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 2310 MHz - max: 2596 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (167 W) |
|---|